Лабораторії, які мають право проводити дослідження для атестації робочих місць за умовами праці

1501

Запитання

Як знайти лабораторії, що проводять гігієнічні дослідження, для атестації робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Перелік лабораторій розміщено на сайті Держпраці (dsp.gov.ua) у розділі «Діяльність», підрозділ «Реєстри».

Атестацію робочих місць за умовами праці проводьте раз на п’ять років.

Основні нормативно-правові акти, що регулюють атестацію:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442 (далі — Порядок № 442);
  • Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41.

Атестація робочих місць за умовами праці: з чого розпочати

Для атестації робочих місць необхідне санітарно-гігієнічне дослідження чинників виробничого середовища, тяжкості й напруженості трудового процесу на робочому місці (Порядок № 442). Такі дослідження проводять лабораторії, атестовані Держпраці й Міністерство охорони здоров’я України у порядку, визначеному Мінсоцполітики спільно з МОЗ.

Атестація лабораторії — складник системи контролю якості атестації робочих місць за умовами праці. Її здійснюють, щоб забезпечити ефективність дослідження чинників виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

Порядок атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затверджений наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 29.05.2018 № 784/1012, передбачає розміщення інформації про атестовані лабораторії на офіційному сайті Держпраці з коригуванням, якщо лабораторії порушать вимоги цього Порядку.

Увага! Лабораторії, які не увійшли до інформаційного переліку на сайті Держпраці, не мають права проводити гігієнічні дослідження чинників виробничого середовища і трудового процесу.

⚡️ Відповідальність за непроведення атестації робочих місць за умовами праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42727

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12075

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19732

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10446

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9146