Як сформувати склад комісії під час карантину

675

Запитання

Як під час карантину створити комісію з розслідування нещасного випадку і провести засідання, якщо члени комісії на самоізоляції або працюють віддалено?

Відповідь


Комісію з розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, створюють за наказом роботодавця. Про це йдеться у пункті 12 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженому постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Як розслідувати нещасний випадок з роботодавцем❓

Коли створюватимете комісію, враховуйте, що до її складу не можна включати працівників, які перебувають:

  • на лікарняному та мають листок непрацездатності;
  • у щорічній відпустці або у відпустці без збереження заробітної плати.

Якщо працівники перебувають на карантині або на самоізоляції, але вони не у відпустці та не мають листка непрацездатності, тобто виконують професійні обов’язки — наприклад, працюють дистанційно, то таких працівників можна включити до складу комісії.

Засідання комісії можна проводити онлайн: за допомогою Skype або у вигляді відеоконференції через мережу Інтернет.

Щоб провести відеоконференції, можете обрати сервіс Zoom. Він дає змогу проводити безплатні відеоконференції тривалістю до 40 хв для великої кількості учасників (до 100 осіб).

Як сформувати склад комісії під час карантину
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Що робити роботодавцю, щоб запобігти захворюванню на COVID-19 працівників? Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19? Що робити працівнику, якого відсторонили від роботи? Хто виявляє та реєструє осіб, які контактували з хворим? Для кого COVID-19 визнають гострим професійним захворюванням? Як виплатити заробітну плату за час відсторонення від роботи?

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Розслідування пожеж

В яких нормативних актах встановлено порядок розслідування пожеж, як здійснюється облік пожеж та визначаються матеріальні збитки від них — розповідаємо у статті.
11495

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2600

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
581

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1159

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
39045