Перевірка знань працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, комісією підприємства

708

Запитання

Чи може перевірку знань працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, проводити комісія підприємства без залучення представників Держпраці? Чи потрібно та з ким погоджувати програму навчання і білети із запитаннями для перевірки знань?

Відповідь


Комісія підприємства з перевірки знань працівників із питань охорони праці здійснює лише перевірку знань, а навчання мають проводити підготовлені викладачі.

Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05), не містить вимог щодо обов’язкової участі представників Держпраці у роботі такої комісії, а також необхідності погоджувати програми навчання та білети для перевірки знань. Натомість слід мати на увазі, що до складу комісії підприємства можна залучати страхових експертів з охорони праці відповідного робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та викладачів охорони праці, які проводили навчання. Підстава — пункт 3.9 НПАОП 0.00-4.12-05.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
52334

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17178

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
222

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12263

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
86421