Чи може підприємство-генпідрядник провести навчання з охорони праці працівникам підприємств підрядників

494

Запитання

Чи може підприємство-генпідрядник провести навчання з питань охорони праці працівникам підприємств-підрядників та своєю комісією здійснити перевірку знань і видати посвідчення? Якщо такі заходи проводять безплатно, чи можна обумовити це окремими пунктами в договорах підряду чи складати окремий договір?

Відповідь


За неможливості створити комісію з перевірки знань із питань охорони праці на підприємстві, яке входить до об’єднання підприємств, перевірку знань проводить комісія іншого підприємства — учасника об’єднання. На це вказує пункт 4.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00‑4.12‑05).

Об’єднання підприємств — господарська організація, яка має статус юридичної особи, створена у складі двох і більше підприємств, щоб координувати виробничу й іншу діяльність і розв’язувати спільні економічні та соціальні завдання. Підстава — стаття 118 Господарського кодексу України.

З огляду на це і слід регулювати взаємовідносини між генпідрядником та підрядником (субпідрядником) щодо забезпечення охорони праці, зокрема навчання та перевірки знань.

Якщо підприємство-генпідрядник є учасником об’єднання, воно може проводити навчання з питань охорони праці працівників підприємств-підрядників, учасників об’єднання та перевірку знань своєю комісією. Обумовлювати це в договорах підряду чи складати окремі договори про проведення навчання та перевірки знань із питань охорони праці — значення немає.

Експертно-правова система Expertus: Охорона праці

▶ Отримати подарунковий доступ ◀

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План-графік навчання з охорони праці у 2024 році

На підприємстві необхідно скласти план-графік проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. План-графік навчання з охорони праці доцільно розробити напередодні нового календарного року. Які вимоги до форми цього документа — дізнайтеся зі статті.
52975

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Наказ про створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці допоможе призначити членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві та визначити їхні обов'язки. Скачайте приклад наказу про створення комісії, розроблений експертом.
17379

Навчання з охорони праці для прикордонників

Одним із напрямів щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці на робочому місці є організація належного рівня навчання працівників з питань охорони праці. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості навчання з охорони праці для прикордонників
243

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
12458

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також скачайте готові зразки необхідних документів.
87028