Дезінфекційні засоби для приміщень та транспорту

2159

Запитання

Які дезінфекційні засоби можуть використовуватись для проведення дезінфекції приміщень та транспорту?

Відповідь

Яким має бути розмір доплати за роботу з дезінфекційними засобами

Держпраці наводить перелік дезінфекційних засобів, які можуть використовуватись для проведення дезінфекції приміщень та транспорту. Це, зокрема:

  • Амісепт;
  • Гуасепт;
  • Акрилан-преміум клінік;
  • Полідез.

Можна використовувати й інші дезінфекційні препарати, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Використовувати деззасоби необхідно відповідно до вказівок, що містяться в інструкції та Свідоцтві про державну реєстрацію дезззасобу.

Також слід скористатися такими рекомендаціями щодо проведення дезінфекційних заходів з недопущення поширення випадків COV1D–19:

  • у супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей проводьте вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-х разів за зміну з ретельним провітрюванням;
  • у транспортних засобах дезінфекційну обробку проводьте після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів, а протягом дня проводьте вологе прибирання транспортного засобу.

Дезінфекції підлягають: підлога, двері, поруччя, сидіння, кабіна водія. Для очищення та знезараження поверхонь можуть використовуватись дезінфекційні засоби та антисептики, які зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне свідоцтво про державну реєстрацію.

Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини. Норми витрат робочого розчину на 1 м2 зазначені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.

Медогляди водіїв транспортних засобів: що варто знати

Персонал, який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів, має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту: халатом, косинкою/шапочкою, одноразовими гумовими рукавичками, респіратором, взуттям, що підлягає дезінфекції. Після проведення дезінфекції необхідно зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком.

Водіїв транспортних засобів та кондукторів необхідно забезпечити респіраторами та спиртовим антисептиком на зміну (до 12 годин).

Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних за проведення вологого прибирання приміщень та осіб, які здійснюють дезінфекцію автотранспорту.

Джерело: Управління Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
37030

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
69719

Спецвзуття: як використовувати та зберігати

На підприємствах, діяльність яких пов’язана з небезпечними роботами, працівникам видають спеціальне взуття та одяг. У статті розповімо про види спецвзуття, як здійснюється його облік, як правильно зберігати спецвзуття та доглядати за ним.
6361

Засоби індивідуального захисту шкіри

Засоби індивідуального захисту — це спорядження або пристосування, які допомагають користувачу захиститися від однієї або декількох небезпек для життя та здоров’я. У статті розповімо детальніше про засоби індивідуального захисту шкіри та про особливості їхнього використання.
18673

Засоби індивідуального захисту рук

Щоб захистити шкіру рук від впливу шкідливих чинників на виробництві, потрібно використовувати спеціальні засоби індивідуального захисту для рук. У статті з’ясуємо, які види ЗІЗ рук передбачені у чинному на сьогодні законодавстві
3367