Хто відповідає за безпеку дорожнього руху

4294

Запитання

Коли на підприємстві потрібно створювати службу безпеки дорожнього руху? Які вимоги до її фахівців?

Відповідь

На підприємствах та в організаціях, що мають транспортні засоби (ТЗ), якщо їх експлуатують понад 50 осіб, вводять посаду фахівця з безпеки дорожнього руху, якщо понад 500 осіб — створюють службу безпеки дорожнього руху. Це стосується також міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об’єднань. Таку норму містить частина друга статті 11 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-ХІІ.

Примірне положення про організацію руху транспорту територією підприємства

Структура служби безпеки дорожнього руху, її чисельний склад залежить від середньооблікової чисельності водіїв згідно з додатками 1-3 до Положення про службу безпеки дорожнього руху міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, підприємств, їх об’єднань, установ і організацій, затвердженого постановою КМУ від 05.04.1994 № 227 (далі — Постанова № 227). Щоб визначити кількість фахівців служби безпеки дорожнього руху, слід виходити зі збільшеної в 1,4 рази середньооблікової чисельності водіїв, зайнятих на пасажирських перевезеннях (п. 8 Постанови № 227).

Кваліфікаційні вимоги до працівників служб безпеки дорожнього руху підприємств автотранспортної галузі наведені у Випуску № 69 «Автомобільний транспорт» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженому наказом Мінтрансзв’язку від 14.02.2006 № 136 (далі — Випуск № 69).

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Зокрема, начальник відділу організації безпеки дорожнього руху: освіта — повна вища відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); стаж роботи з організації безпеки дорожнього руху — не менше ніж два роки (п. 14 розд. І «Керівники» Випуску № 69).

Інженер з безпеки руху I категорії: освіта — повна або базова вища відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр); стаж роботи за професією інженера з безпеки руху II категорії для спеціаліста — не менше ніж два роки, для бакалавра — не менше ніж три роки.

Інженер з безпеки руху II категорії: освіта — повна, базова або неповна вища відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст); стаж роботи за професією інженера з безпеки руху для спеціаліста — не менше року, для бакалавра або молодшого спеціаліста — не менше ніж три роки.

Інженер з безпеки руху: освіта — базова або неповна вища відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст); стаж роботи — вимог немає (п. 4 розд. І «Фахівці» Випуску № 69).

Автомобільні перевізники, які експлуатують 10 і більше ТЗ, мають організувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту з надання послуг автомобільного транспорту — раз на п’ять років; із питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки — раз на три роки. Порядок підвищення кваліфікації визначає центральний орган виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику у сфері транспорту (ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ).

Аптечка на підприємстві
Володимир Кострицязаступник начальника служби безпеки та надзвичайних ситуацій КП «Київпастранс» з охорони праці, представник Всеукраїнської громадської організації «Громадський комітет транспортної безпеки»
Смертність на дорогах могла б бути значно нижчою, якби водії володіли навичками домедичної допомоги потерпілим та мали аптечку з необхідними медичними засобами.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
652

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845