Розслідування нещасного випадку, що стався дорогою на роботу чи з роботи

745

Запитання

Як розслідують нещасний випадок, якщо потерпілий їхав на роботу чи з роботи на власному автотранспорті?

Відповідь

Потерпілий їхав на роботу або з роботи на власному автотранспортному засобі і потрапив у аварію. Чи визнають такий нещасний випадок таким, що пов’язаний із виробництвом?

Перелік обставин, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний із виробництвом, і складається акт за формою Н-1, визначений у п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженому постановою Кабміну від 30.11.2011 № 12324 (далі — Порядок).

СкачатиАкт Н-1 заповнений

СкачатиАкт за формою Н-1 (бланк)

Серед обставин, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний із виробництвом, є така:

використання власного транспортного засобу в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт.

Під час проведення розслідування комісія зобов’язана з’ясувати за яких підстав потерпілий використовував власний транспортний засіб. Якщо встановлено, що потерпілий використовував його в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця чи безпосереднього керівника робіт, то на зазначений випадок поширюється дія Порядку, і він визнається таким, що пов’язаний з виробництвом. Відповідно, складається акт за формою Н-1.

Якщо факт використання автотранспортного засобу в інтересах підприємства не підтверджується, на такий нещасний випадок поширюється дія Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабміну 22.03.2001 № 270.

Джерело: управління Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2568

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
570

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1142

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
38735

Порядок госпіталізації працівника у тяжкому стані

Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.
4337