Проходження періодичного медичного огляду працівниками, які виконують роботи з пестицидами

1346

Запитання

Яка періодичність проходження періодичного медичного огляду для працівників, які виконують роботи з пестицидами, ядохімікатами та які медичні протипоказання є до виконання цих робіт?

Відповідь

У процесі діяльності робітники агропромислового комплексу потрапляють у зону дії ризиків від небезпечних хімічних речовин, зокрема таких, як пестициди та ядохімікати.

Періодичність медичних оглядів визначена «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246, та становить 1 раз на рік. Медичними протипоказаннями (на додаток до загальних медичних протипоказань) є:

  • хронічні захворювання гепатобіліарної системи;
  • алергічні захворювання, зокрема і шкіри;
  • хронічні захворювання периферичної нервової системи;
  • поширені дистрофічні розлади ВДШ;
  • неврит слухового нерва;
  • хронічні захворювання переднього відрізка ока;
  • хронічні захворювання бронхолегеневої системи;
  • уміст гемоглобіну менше 120 г/л у жінок і 130 г/л у чоловіків;
  • хронічні захворювання нирок.

Роботодавець відсторонює від роботи працівників, які не пройшли в установлений термін медичні огляди, та не допускає до роботи працівників, яким за медичним висновком така робота протипоказана за станом здоров’я.

Джерело: Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
43449

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
4587

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
137616

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
18601

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
37347