Анонімна скарга як підстава для перевірки

1469

Запитання

Чи може анонімна скарга стати підставою для накладення штрафу?

Відповідь

Суть справи: підприємець оскаржив постанову Держпраці про накладення на нього штрафу. Місцевий суд, встановив, що перевірка, під час якої був накладений штраф, була проведена на основі анонімної скарги.

У Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачено такі підстави здійснення інспекційних відвідувань:

  • звернення працівника або особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
  • рішення керівника органу контролю про проведення перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятого за результатами аналізу інформації ЗМІ або інших незаборонених джерел;
  • рішення суду, повідомлення правоохоронних органів;
  • повідомлення інших перевіряючих органів про виявлені порушення;
  • інформація: Держстату, ДФС, Пенсійного фонду, а також профспілкових органів.

Суд задовільнив позовні вимоги, вказуючи, що законодавством не передбачено можливість проведення перевірки Держпраці на підставі інформації з анонімних джерел.

Варто зауважити, що це рішення ще може бути оскаржено.

Скачайте план комплексних перевірок на 2019 рік

Відповідне рішення у справі № 260/1131/18 31 січня 2019 року прийняв Закарпатський окружний адміністративний суд.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91248

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716