Працівник не бажає надавати роботодавцю жодних пояснень щодо нещасного випадку, що стався поза робочим місцем: як діяти

966

Запитання

Працівник надав листок непрацездатності зі вказівкою про невиробничу травму і повідомив, що не бажає надавати роботодавцю жодних пояснень, адже інцидент стався з ним поза робочим місцем. А представники Фонду соціального страхування вимагають скласти акт за формою НТ. Як діяти роботодавцю? Чи зобов’язаний він проводити розслідування нещасного випадку?

Відповідь

Якщо з працівником стався нещасний випадок поза межами підприємства, роботодавець має діяти відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженому постановою КМУ від 22.03.2001 № 270.

Роботодавець зобов’язаний провести розслідування, навіть якщо потерпілий цього не бажає.

Повна відповідь експерта за ПОСИЛАННЯМ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2568

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
570

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1142

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
38735

Порядок госпіталізації працівника у тяжкому стані

Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.
4337