Як на підставі експлуатаційної документації правильно оформити інструкцію з експлуатації

815

Запитання

Як на підставі експлуатаційної документації правильно оформити інструкцію з експлуатації для медичної техніки? Чи оформляти її згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці?

Відповідь

Відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (затверджених наказом Міністерства палива та енергетики від 25.07.2006 № 258, у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91) експлуатація (технічна) — це комплекс робіт, пов’язаних із виконанням вимог цих правил, а також інших нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів із питань:

  • користування електричною і тепловою енергією;
  • улаштування, будови, технічного обслуговування, ремонту обладнанн;
  • оперативного управління електроустановками.

Оскільки експлуатування будь-якого технічного виробу передбачає чотири оперативних стани (робота, резерв, ремонт, консервація), інструкція з експлуатації має містити відповідні правила поводження з виробом...

Детальніше читайте за ПОСИЛАННЯМ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
7882

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
4671

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12815