Безпека та охорона праці в школі

8234

Запитання

Що потрібно знати про безпеку та охорону праці у школі?

Відповідь

Керівник навчального закладу, зокрема ректор, директор, завідувач відповідає за створення безпечних умов навчально-виховного процесу.

  • структурних підрозділах,
  • навчальних кабінетах,
  • лабораторіях,
  • майстернях,
  • спортзалах,
  • тирах (стрільбищах).

Тест для перевірки знань із охорони праці

Щорічно перед початком навчального року робоча комісія визначає готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень навчального закладу до нового навчального року і складає акти-дозволи на введення їх в експлуатацію. До акта-дозволу на введення в експлуатацію спортзалу і спортивних споруд додаються відомості про випробування навчального спортивного обладнання, що розміщено в них для використання в навчально-виховному процесі.

Після огляду робочою комісією навчальний заклад приймає в експлуатацію комісія, створена за наказом відповідного органу управління освітою. На навчальні кабінети (лабораторії) навчального закладу складаються відповідні паспорти. Керівник не дозволяє проведення навчально-виховного процесу за
наявності шкідливих та небезпечних умов для здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

Перед початком навчального року працівники навчального закладу проходять щорічний медогляд. Керівник навчального закладу має право в установленому законодавством порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності та відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати

Зверніть увагу, що працівники мають бути проінформовані та проінструктовані щодо дій, необхідних у разі виникнення аварійних ситуацій.

Джерело: офіційний сайт ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Які заходи повинен вжити роботодавець для утримання прибудинкових територій у належному стані взимку? Якими нормативними актами необхідно керуватися? Дізнайтеся більше про те, як підготуватися до холодної пори року та забезпечити безпеку і комфорт.
2816

Аналізуємо Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань

Типове положення про навчання з питань охорони праці встановлює вимоги щодо організації навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємства.
34784

Робота на відкритому повітрі взимку

Знижена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Як захистити працівників, які виконують роботу на відкритому повітрі взимку, — читайте в статті.
11035

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
36359

Надомна робота в Україні: як оформити

Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
7678