Безпека та охорона праці в школі

7863

Запитання

Що потрібно знати про безпеку та охорону праці у школі?

Відповідь

Керівник навчального закладу, зокрема ректор, директор, завідувач відповідає за створення безпечних умов навчально-виховного процесу.

  • структурних підрозділах,
  • навчальних кабінетах,
  • лабораторіях,
  • майстернях,
  • спортзалах,
  • тирах (стрільбищах).

Тест для перевірки знань із охорони праці

Щорічно перед початком навчального року робоча комісія визначає готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень навчального закладу до нового навчального року і складає акти-дозволи на введення їх в експлуатацію. До акта-дозволу на введення в експлуатацію спортзалу і спортивних споруд додаються відомості про випробування навчального спортивного обладнання, що розміщено в них для використання в навчально-виховному процесі.

Після огляду робочою комісією навчальний заклад приймає в експлуатацію комісія, створена за наказом відповідного органу управління освітою. На навчальні кабінети (лабораторії) навчального закладу складаються відповідні паспорти. Керівник не дозволяє проведення навчально-виховного процесу за
наявності шкідливих та небезпечних умов для здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

Перед початком навчального року працівники навчального закладу проходять щорічний медогляд. Керівник навчального закладу має право в установленому законодавством порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності та відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати

Зверніть увагу, що працівники мають бути проінформовані та проінструктовані щодо дій, необхідних у разі виникнення аварійних ситуацій.

Джерело: офіційний сайт ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52