Порядок одержання посвідчення для роботи з пестицидами

483

Запитання

Як отримати Посвідчення на право роботи з пестицидами і агрохімікатами?

Відповідь

Особи, діяльність, яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівники підприємств, установ та організацій, фізичні особи-підприємці, що організовують виконання таких робіт, мають пройти відповідне навчання та одержати Свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами (далі — Свідоцтво) і Посвідчення на право роботи з пестицидами (далі — Посвідчення). Підстава — стаття 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР.

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Посвідчення видають територіальні органи Держпродспоживслужби після того, як особа пройшла відповідне навчання. Так визначає Порядок одержання посвідчення про право роботи з пестицидами, затверджений постановою КМУ від 09.05.2023 № 458 (далі — Порядок № 458).

Для того щоб отримати Посвідчення, необхідно:

1) подати заяву про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та/або видачу посвідчення про право роботи з пестицидами за встановленою формою:

2) пройти навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та тестування;

3) отримати Свідоцтво;

4) отримання Посвідчення.

Термін дії Свідоцтва — два роки з дня його видачі. Посвідчення також дійсне протягом двох років. Його можна отримати протягом строку дії Свідоцтва.

Порядок одержання посвідчення для роботи з пестицидами Особи, які виконують роботи із транспортування, зберігання, застосування та торгівлі засобами захисту рослин без Посвідчення, несуть відповідальність за порушення законодавства відповідно до Закону України «Про захист рослин» від 14.10.1998 № 180-XIV та КпАП.

Джерело: Держпродспоживслужба

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14593

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
149627

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
27623

Надомна робота в Україні: як оформити

Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
8347

Безпечна експлуатація АЗС

Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.
31523