Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі охорони праці

1637

Запитання

Що входить в межі повноважень органів місцевого самоврядування в питаннях охорони праці?

Відповідь

Відповідно до норм статті 35 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції:

  • затверджують цільові регіональні програми поліпшення стану безпеки, умов праці та виробничого середовища, а також заходи з охорони праці у складі програм соціально-економічного і культурного розвитку регіонів;
  • приймають рішення щодо створення комунальних аварійно-рятувальних служб для обслуговування підпорядкованих територій та об’єктів комунальної власності.

Читайте на порталі: Комплексні заходи з охорони праці

Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад:

  • забезпечують належне утримання, ефективну і безпечну експлуатацію об’єктів ЖКГ, побутового, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад;
  • забезпечують додержання вимог охорони праці працівників, зайнятих на перелічених об’єктах.

Для здійснення цих функцій сільська, селищна, міська рада створює у складі свого виконавчого органу відповідний підрозділ або призначає спеціаліста з охорони праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976