Відключення світла: як розподілятимуть електроенергію?

Порядок передбачає наявність пріоритетних споживачів

Відключення світла: як розподілятимуть електроенергію?

28 червня 2024 року набув чинності Порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності, затверджений постановою КМУ від 24.05.2024 № 600 (далі — Порядок). Документ вдосконалює механізм балансування роботи Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України та безперебійне електропостачання критично важливим споживачам в умовах дефіциту електроенергії та стабілізаційних обмежень.

Як безпечно експлуатувати генератори в літній період

Порядок забезпечить справедливу і рівномірну черговість розподілу доступної електроенергії побутовим споживачам при застосуванні заходів з обмеження електроенергії, обумовлених масовими пошкодженнями критичної енергетичної інфраструктури.

Відповідно до Порядку, обласні та Київська міська військові адміністрації готують і затверджують переліки критично важливих об’єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження.

До переліку можуть бути віднесені об’єкти, які забезпечують роботу:

  • об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;
  • закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
  • військових частин та територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (зокрема об’єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);
  • підприємств оборонного комплексу;
  • підприємств, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни, підприємств з неперервним циклом виробництва;
  • електронних комунікаційних мереж;
  • органів державної влади.

Для споживачів, які не належать до цих переліків, оператор системи передачі НЕК «Укренерго» зобов’язаний забезпечити справедливу й рівномірну черговість розподілу граничної потужності.

Оператори систем розподілу у межах граничної потужності формуватимуть графіки погодинного відключення електроенергії та графіки обмеження і аварійного відключення споживачів.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
74

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11844

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
46

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47030

Як розробити Положення про службу охорони праці

У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
39189

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді