Утримання укриттів: покарання для порушників від штрафу до позбавлення волі

Законопроєкт про зміни ухвалили у першому читанні

Утримання укриттів: покарання для порушників від штрафу до позбавлення волі

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо запровадження відповідальності за порушення вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» (законопроєкт № 9362-1).

Як розробити План реагування підприємства нанадзвичайні ситуації

Мета:

  • запровадити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до приміщень, які визначені як укриття;
  • посилити відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Законопроєкт пропонує доповнити новими статтями:

  • ► КпАП — 175-3 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту».
    • Порушення вимог статті передбачає штрафні санкції в розмірі від 200 до 500 НМДГ, а за повторне вчинення — від 500 до 1000 НМДГ.
    • Право складати протоколи та розглядати справи про такі адміністративні правопорушення матиме ДСНС — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ЦЗ.
  • ► Кримінальний кодекс — 270-2 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту».
    • Санкції статті передбачають кримінальну відповідальність за порушення вимог законодавства щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд ЦЗ, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Зараз законопроєкт готується на друге читання. 

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233971

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70353

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75428

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48758

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді