Рада підтримала створення Єдиного реєстру кваліфікацій: що станеться з Класифікатором професій?

Для впровадження нових норм передбачено перехідний період

Рада підтримала створення Єдиного реєстру кваліфікацій: що станеться з Класифікатором професій?

Верховна Рада прийняла у ІІ читанні та в цілому законопроєкт № 9630 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці та інших питань».

Законопроєкт про безпеку праці: як зміняться обов’язки інженера з охорони праці

Документ:

  1. упорядковує систему кваліфікації і створює Єдиний реєстр кваліфікацій — тобто об’єднує Національний класифікатор професій, Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП), Реєстр кваліфікацій;
  2. синхронізовує дані з іншими базами даних — зробити процес обміну та доступу до інформації про професійні кваліфікації швидким і прозорим;
  3. скасовує обов’язок роботодавця подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Натомість роботодавці матимуть право подавати зазначену інформацію.

Законопроєкт передбачає встановити перехідний період, під час якого використовуватимуться кваліфікаційні характеристики, що містить ДКХП.

Проєкт закону пропонує внести зміни до Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, Господарського кодексу України, Кодексу законів про працю України (КЗпП). Зокрема — виключити з КЗпП статтю 206:

Працівникові, який успішно закінчив виробниче навчання, присвоюється кваліфікація відповідно до тарифно-кваліфікаційного довідника і надається робота відповідно до набутої ним кваліфікації та присвоєного розряду.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: Офіційний портал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розробити Програму стажування водіїв

Програма стажування водіїв допоможе організувати на підприємстві стажування водіїв колісних транспортних засобів. У статті — зразок для скачування, який ви легко можете адаптувати до умов вашого підприємства
3187

Наказ про дорожньо-транспортну пригоду

Визначити заходи за результатами службового розслідування ДТП, що сталося з транспортним засобом підприємства, допоможе наказ про дорожньо-транспортну пригоду. Як його скласти — далі у статті.
121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді