Робота осіб з інвалідністю: у Раді підготували зміни

Законопроєкт підтримали у профільному комітеті

invalid.jpgКомітет із питань соціальної політики та захисту прав ветеранів схвалив текст порівняльної таблиці до проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (реєстр. № 5344-д) і рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому.

Замість інвалідності — втрата функціональності

Законопроєкт передбачає:

  • забезпечити право осіб з інвалідністю на працю;
  • збільшити їхні можливості на ринку праці — працевлаштуватися не лише на підприємствах приватної форми власності, але й в органах державної влади, місцевого самоврядування;
  • відкрити можливості для громадських організацій країни ефективно діяти, зокрема за допомогою держави, в інтересах осіб з інвалідністю.

Роботодавці отримуватимуть компенсацію витрат:

  • на облаштування «розумних» робочих місць для осіб з інвалідністю;
  • забезпечення таких осіб на робочому місці соціальним супроводом, персональним асистентом, перекладом жестовою мовою тощо — за потреби.

Законопроєкт пропонує вибір для роботодавців:

  • або працевлаштувати осіб з інвалідністю, облаштувавши їм (за потреби) належним чином робоче місце —
    • 1 робоче місце для роботодавців, що мають штат від 8 до 25 працівників;
    • 2% робочих місць — для роботодавців, основним видом діяльності яких є реабілітація осіб з інвалідністю, навчання таких осіб або догляд за ними;
    • 4% робочих місць — для роботодавців, що мають штат більше ніж 25 працівників;
  • або сплатити цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю — наприклад, якщо неможливо працевлаштувати осіб відповідної категорії через високий ступінь виробничого ризику.

Велику роль в реалізації політики інклюзії та адаптації осіб з інвалідністю в усіх сферах життєдіяльності суспільства відіграватимуть:

  • громадські об’єднання, що створюють такі особи (або в інтересах таких осіб);
  • правозахисні організації;
  • ініціатори створення хабів для людей з інвалідністю;
  • надавачі соціальних послуг відповідній категорії громадян.

Кожне з таких об’єднань має право на рівний доступ до державного фінансування залежно від важливості, актуальності розробленого ними проєкту.

Законопроєкт не прибирає жодної пільги, які Податковий кодекс передбачає для підприємств і організацій, заснованих громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю. Усі громадські організацій людей з інвалідністю мають рівні права на отримання як податкових, так і будь-яких інших пільг, зокрема й державну допомогу.

Розвиток громадянського суспільства передбачає доступ організацій, які представляють інтереси осіб з інвалідністю внаслідок війни, до конкурсних процедур, що гарантує прозорий на ефективний розподіл державного фінансування на реалізацію кращих проектів та заходів.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю на регулярній основі проводить конкурси проектів для громадських об’єднань, а в конкурсних комісіях беруть участь особи з інвалідністю, які допомагають обрати найкращі та актуальні проекти.

Джерело: офіційний вебпортал ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2945

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
34177

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
42496

Зразок Положення про енергетичну службу підприємства

Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
9725

Наказ про призначення відповідальних за безпечну експлуатацію генератора

Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
23293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді