Призупинено розгляд заяв та видача документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами

Держпідприємництво у листі від 31.12.2014 № 10213/0/20-14 звернуло увагу Мінприроди на те, що сьогодні підприємці не можуть отримати дозвіл на операції поводження з відходами, та попросило терміново врегулювати це питання

Держпідприємництво у листі від 31.12.2014 № 10213/0/20-14 звернуло увагу Мінприроди на те, що сьогодні підприємці не можуть отримати дозвіл на операції поводження з відходами, та попросило терміново врегулювати це питання.

Адже відповідно до минулорічних законодавчих змін з 26.04.2014 скасовано необхідність одержання таких документів дозвільного характеру, зокрема, як:

  • дозвіл на розміщення відходів;
  • погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів;
  • дозвіл на зберігання та видалення відходів.

Водночас Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР вимагає від суб’єктів госпдіяльності у сфері поводження з відходами, зокрема:

  • мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (для суб’єктів у яких Пзув (показник загального утворення відходів) перевищує 1000);
  • щороку подавати декларацію про відходи (для тих, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів та для яких Пзув дорівнює від 50 до 1000).

Єдиним же відповідним документом дозвільного характеру наразі є дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Проте порядку його видачі, форми та порядку подання декларації про відходи й досі не затверджено. У зв’язку з цим розгляд заяв та видача документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами поки  призупинені взагалі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді