Призупинено розгляд заяв та видача документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами

Держпідприємництво у листі від 31.12.2014 № 10213/0/20-14 звернуло увагу Мінприроди на те, що сьогодні підприємці не можуть отримати дозвіл на операції поводження з відходами, та попросило терміново врегулювати це питання

Держпідприємництво у листі від 31.12.2014 № 10213/0/20-14 звернуло увагу Мінприроди на те, що сьогодні підприємці не можуть отримати дозвіл на операції поводження з відходами, та попросило терміново врегулювати це питання.

Адже відповідно до минулорічних законодавчих змін з 26.04.2014 скасовано необхідність одержання таких документів дозвільного характеру, зокрема, як:

  • дозвіл на розміщення відходів;
  • погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів;
  • дозвіл на зберігання та видалення відходів.

Водночас Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР вимагає від суб’єктів госпдіяльності у сфері поводження з відходами, зокрема:

  • мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (для суб’єктів у яких Пзув (показник загального утворення відходів) перевищує 1000);
  • щороку подавати декларацію про відходи (для тих, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів та для яких Пзув дорівнює від 50 до 1000).

Єдиним же відповідним документом дозвільного характеру наразі є дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Проте порядку його видачі, форми та порядку подання декларації про відходи й досі не затверджено. У зв’язку з цим розгляд заяв та видача документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами поки  призупинені взагалі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96942

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді