Головне в лютому

Ми зібрали для вас найважливіші помічні матеріали. Це зразки оформлення документів, фахові консультації та актуальні новини.

Головне в лютому

Торговельна діяльність однаково важлива для всіх регіонів України і зберігає своє значення попри пандемію. Заступниця начальника відділу пожежно-профілактичної роботи Добровільного пожежного товариства України Світлана Трошина розповіла, як організувати пожежну безпеку на об’єктах торгівлі, як утримувати території, приміщення та електроустановки, які первинні засоби пожежогасіння використовувати.

Вимоги пожежної безпеки для підприємств торгівлі

У лютому набрала чинності низка документів, які, передусім, пов'язані з дорожньою галуззю.

Документи, які набрали чинності з 1 лютого 2022 року

Взимку та навесні роботи на висоті можуть бути ще більш небезпечними внаслідок зміни погодних умов. Тож слід ретельно добирати засоби захисту та пристосування та правильно їх експлуатувати. У цьому допоможе консультація доцента кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування.

Перебування на роботі в нетверезому стані є неприпустимим та може бути небезпечним як для самого порушника, так і для інших співробітників. І роботодавець має право звільнити такого безвідповідального працівника. Але зробити це також слід правильно.

Як звільнити працівника, що перебуває на роботі у нетверезому стані

Крім того, фахівцям з охорони праці стануть у пригоді зразки оформлення документів. Спираючись на них, можна набагато швидше оформити документацію власного підприємства.

 1. Звіт із праці за формою № 1-ПВ (квартальна)

 2. Наказ про призначення відповідального за проведення робіт на висоті

 3. Акт про відмову в підписанні припису

 4. Дефектний акт на списання основного засобу (обладнання, матеріалів)

 5. Журнал дефектів і неполадок в електроустановках

 6. Роботи з підвищеною небезпекою, які можуть бути в медичному закладі

 7. Журнал обліку видачі посвідчень про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки


  Статичний блок для новин

  Статті за темою

  Усі статті за темою

  Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

  Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
  11825

  Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

  Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
  39

  Режим праці влітку у спекотних умовах

  В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
  46895

  Як розробити Положення про службу охорони праці

  У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
  39178

  Посада інженера з охорони праці

  Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
  66857

  Гарячі запитання

  Усі питання і відповіді