Рада ухвалила в першому читанні розподіл дистанційної та надомної роботи

Які принципові відмінності передбачено законопроєктом?
Рада ухвалила в першому читанні розподіл дистанційної та надомної роботи


Верховної Рада на засіданні 03 листопада схвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» № 4051. Нагадаємо, що документом передбачено розмежування понять дистанційної та надомної робототи.

Наказ про дистанційну роботу працівників у зв’язку з коронавірусом


Дистанційна зайнятість передбачає, зокрема такі можливості:

  • для працівника самостійно вибирати робоче місце поза межами приміщення роботодавця та змінювати місце виконання робочих обов’язків без погодження з керівництвом;
  • встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режиму праці із саморегульованим часом початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.

Натомість надомна робота передбачає фіксоване робоче місце – вдома або і інших заздалегідь обраних приміщеннях, яке працівник не має права змінити без погодження з роботодавцем. При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому тривалість робочого часу не може перевищувати норм, визначених законом.

⚡️ Як проводити інструктажі з ОП для працівників-дистанційникі в умовах карантину

Крім того, законопроєкт уточнює поняття гнучкого робочого часу, який почали застосували під час карантину. За документом роботодавець зобов’язаний не менш ніж за два місяці ознайомити працівників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу, а також забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

За інформацією Мінекономіки, законопроєкт позитивно сприйняли Федерація роботодавців України та профспілкові організації. Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко зауважила:

«Мінекономіки наразі займається аналізом кращого міжнародного досвіду з розвитку національних ринків праці та найбільш ефективних заходів з державної підтримки збереження та створення робочих місць в умовах негативного впливу коронавірусу. На основі аналітики ми розробляємо пропозиції до комплексного оновлення трудового законодавства - його осучаснення з урахуванням потреб ринку та викликів пандемії. Підтримка парламенту - це хороший сигнал і початок легалізації давно затребуваних форматів співпраці між найманими працівниками та роботодавцями».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді