На що потрібно звертати увагу перед покупкою ЗІЗ

Держпраці попереджає про розповсюдження на ринку засобів індивідуального захисту органів дихання, які не відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

З огляду на ситуацію, що склалася із поширенням коронавірусної інфекції Covid-19, Держпраці, як орган державного ринкового нагляду, наголошує на недопущені розповсюдження на ринку засобів індивідуального захисту, які не відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2008 № 761. Передусім це стосується засобів індивідуального захисту органів дихання.

У Технічному регламенті засобів індивідуального захисту визначено:

  • суттєві вимоги щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
  • вимоги до виробників засобів індивідуального захисту;
  • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
  • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

У Держпраці нагадують: виробник або його уповноважена особа чи постачальник засобів індивідуального захисту під час проведення оцінки відповідності повинен скласти декларацію про відповідність (згідно з додатком до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту). Крім того, виробник має маркувати кожну одиницю засобу захисту знаком відповідності згідно з постановою КМУ «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» від 30.12.2015 № 1184.

Який штраф передбачений за незабезпечення працівників ЗІЗ

Роботодавець зі свого боку перед закупівлею ЗІЗ повинен переконатись у тому, що кожна одиниця засобу індивідуального захисту має знак відповідності технічним регламентам та супроводжується декларацією про відповідність.

За наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам або становить загрозу будь-яким суспільним інтересам користувачі (споживачі) такої продукції, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом їхнього права на безпечність продукції.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту шкіри

Засоби індивідуального захисту — це спорядження або пристосування, які допомагають користувачу захиститися від однієї або декількох небезпек для життя та здоров’я. У статті розповімо детальніше про засоби індивідуального захисту шкіри та про особливості їхнього використання.
18531

Засоби індивідуального захисту рук

Щоб захистити шкіру рук від впливу шкідливих чинників на виробництві, потрібно використовувати спеціальні засоби індивідуального захисту для рук. У статті з’ясуємо, які види ЗІЗ рук передбачені у чинному на сьогодні законодавстві
3299

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
3077

Як правильно доглядати за спецодягом

Підприємство, промислова діяльність якого супроводжується небезпечними або шкідливими умовами праці чи пов'язана із використанням забруднювальних матеріалів, повинно видати працівникам засоби індивідуального захисту, зокрема спеціальний захисний одяг та взуття. У статті розглянемо основні правила догляду за спецодягом, які допоможуть зберегти його захисні властивості протягом тривалого часу.
5910

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді