Щорічні відпустки хочуть продовжувати у зв’язку з хворобою дитини

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років»

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років».

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 80 Кодексу законів про працю України та статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та встановити, що у разі тимчасової непрацездатності працівника під час щорічної відпустки (в т. ч. у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років), засвідченої у встановленому порядку, відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття сприятиме створенню сприятливих законодавчих умов для реалізації у повній мірі конституційного права працюючих громадян на використання часу своєї основної відпустки на цілі, пов’язані зі своїм особистим розвитком та відпочинком (зокрема, на відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, виховання дітей, задоволення власних життєве важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи працівника тощо).

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
624

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96969

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді