У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років»
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років».
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 80 Кодексу законів про працю України та статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та встановити, що у разі тимчасової непрацездатності працівника під час щорічної відпустки (в т. ч. у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років), засвідченої у встановленому порядку, відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття сприятиме створенню сприятливих законодавчих умов для реалізації у повній мірі конституційного права працюючих громадян на використання часу своєї основної відпустки на цілі, пов’язані зі своїм особистим розвитком та відпочинком (зокрема, на відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, виховання дітей, задоволення власних життєве важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи працівника тощо).
Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «Експертус Кадри»
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець