У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років»
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект за № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перенесення щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років».
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 80 Кодексу законів про працю України та статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та встановити, що у разі тимчасової непрацездатності працівника під час щорічної відпустки (в т. ч. у зв’язку з доглядом за хворою дитиною віком до 14 років), засвідченої у встановленому порядку, відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття сприятиме створенню сприятливих законодавчих умов для реалізації у повній мірі конституційного права працюючих громадян на використання часу своєї основної відпустки на цілі, пов’язані зі своїм особистим розвитком та відпочинком (зокрема, на відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, виховання дітей, задоволення власних життєве важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи працівника тощо).
Підготувала Ольга Савченко,
редактор-експерт «Експертус Кадри»
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.