Мораторій-2017 на перевірки бізнесу не поширюється на Держпраці. Контролю бути!

ВРУ продовжила дію мораторію на перевірки бізнесу, що працював з 2014 року. Відповідний Закон було прийнято 03.11.2016 року, набрав чинності - 1.01.2017 року. Цим Законом встановлено мораторій на здійснення планових перевірок органами Держнагляду у сфері господарської діяльності. Також врегульовано підстави та особливості для позапланових заходів контролю відповідним державним органом.

Мораторій на перевірки 2017 оминув Держпраці

Держпраці наголошує, що дія мораторію не поширюється на перевірки, які здійснюються її відомствами та територіальними органами. Державна служба України з питань праці буде й далі пильно стежити за дотриманням норм трудового законодавства на усіх підприємствах.

Дія мораторію також не поширюється на наступні організації:

  • Державна фіскальна служба України;
  • Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів;
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • Антимонопольний комітет України;
  • Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91248

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716