Контролювати виплату мінімальної заробітної плати будуть спеціальні робочі групи

Голова Держслужби України з питань праці Роман Чернега розповів в своєму інтерв’ю каналу 112, що для здійснення контролю за виплатами мінімальної заробітної плати будуть створені робочі групи. До складу цих груп увійдуть державні службовці, які виконують свої обов’язки в управліннях Держпраці, фіскальній службі та в структурних підрозділах облдержадміністрацій. Головним завданням, на першій стадії даного проекту, буде проведення моніторингу порушень з боку підприємців, а також перевірка, чи насправді виплачується заробітна плата та оплачується єдиний соцвнесок.

«Аби не потрапити в односторонню ситуацію, коли Уряд та й інші держоргани вирішили покращувати добробут громадян, а бізнес на зустріч не йде, власне, превентивний метод – це і є створення робочих груп, які будуть контролювати процес виплати мінімальної зарплатні» – зазначив Роман Чернега.

Голова Держпраці також повідомив, що утворення спеціальних робочих груп не збільшить навантаження на бюджет, так як ніяких додаткових витрат не передбачено. Це пов’язано з тим, що учасниками групи будуть, наприклад, інспектори Державної служби праці, обов’язками яких є здійснення діяльності на попередження та контроль забезпечення гарантій оплати мінімальної заробітної плати. Тобто вони будуть виконувати свою звичну роботу тільки вже у складі міжвідомчої групи.

Перелік штраів можна подивитись ТУТ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
24649

Додаткова відпустка за роботу за комп’ютером

Дізнайтеся, які працівники можуть отримати додаткову відпустку, як вести облік робочого часу працівника на роботах з особливими умовами праці, зокрема на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, для надання йому додаткової відпустки.
4457

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
54656

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
14744

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
11522

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді