Затверджено Правила експлуатації колісних транспортних засобів

Правила визначають механізм організації безпечного утримання колісних транспортних засобів категорій M, N, O впродовж експлуатаційного життєвого циклу автомобільними перевізниками, а також підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

Наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 № 550 затверджено Правила експлуатації колісних транспортних засобів

Ці Правила визначають механізм організації безпечного утримання колісних транспортних засобів (КТЗ) категорій M, N, O впродовж експлуатаційного життєвого циклу автомобільним перевізником (їх власником, орендарем), автомобільним самозайнятим перевізником, а також підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

Правила можуть використовуватися підприємствами автомобільного сервісу. Ці Правила не стосуються питань охорони праці, пожежної безпеки, організації і забезпечення використання колісних транспортних засобів з метою надання транспортних послуг, питань дотримання правил дорожнього руху.

Правила поширюються на суб’єктів господарювання, які організовують або здійснюють роботи у сфері технічної експлуатації колісних транспортних засобів (придбання-продаж, утримання, передання на утилізацію колісних транспортних засобів або їх частин).

Правила не стосуються питань технічної експлуатації:

  • тролейбусів;
  • КТЗ, які експлуатують за прямим призначенням як спеціально спроектовані для підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, аварійно-рятувальної служби відповідно до Кодексу цивільного захисту України;
  • перегонових, спортивних КТЗ, а також тих, що виготовлені понад 30 років тому і мають колекційну цінність.

Правила містять такі розділи:

І. Загальні положення

II. Технічні питання, пов'язані з придбанням КТЗ

III. Організація процесів технічної експлуатації КТЗ

IV. Допуск КТЗ до руху перевізником

V. Забезпечення використання КТЗ за призначенням

VI. Технічні питання вибуття (списання) КТЗ, його складників

VII. Ощадливе використання ресурсів

VIII. Права й обов'язки персоналу перевізника з технічного обслуговування та ремонту КТЗ 

А також додатки:

Додаток 1. Примірні питання технічного відділу

Додаток 2. Примірні вимоги до технологічної документації СТОІР

Додаток 3. Типова програма підвищення рівня знань працівників, які задіяні в процесах утримання КТЗ

Додаток 4. Журнал обліку транспортних засобів та їх частин

Додаток 5. Журнал обліку експлуатаційних рідин КТЗ

Додаток 6. Журнал обліку запасних частин

Додаток 7. Кліматичні чинники і заходи сезонного убезпечення КТЗ

Додаток 8. Особливості технічного обслуговування та ремонту КТЗ у дорожніх умовах

Додаток 9. Технічні вимоги до деяких складників та систем КТЗ, що експлуатуються

Додаток 10. Примірний перелік складових частин КТЗ, які не підлягають ремонту

Додаток 11. Технічні питання зберігання КТЗ, його складників

Додаток 12. Перелік операцій з підготовки КТЗ та його складників для передачі на утилізацію

 

Наказ зареєстровано в Мінюсті 22.08.2013 за № 1453/23985, набирає чинності 08.10.2013

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38134

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді