«Довідник спеціаліста з охорони праці»: зустрічайте лютневий номер

Автор
шеф-редактор Експертус Охорона праці
Новий номер зі зразками документів вже доступний для читачів

«Довідник спеціаліста з охорони праці»: зустрічайте лютневий номер Поради фахівців на лютий

У нас для вас дві новини: одна — гарна, друга — самі розумієте, ні. Отже, планових перевірок з охорони праці не буде. План перевірок Держ­праці затвердила, але виконувати не буде. Тобто постанову КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 № 303 ніхто не скасовував. А друга новина — позапланові перевірки інспектори Держпраці здійснювали й будуть здійснювати. Детальне роз’яснення від Держпраці читайте в цьому номері Довідника. 

До позапланової перевірки потрібно бути завжди напоготові. Тому радимо, по-перше, подивитися вебінари «Як підготуватися та успішно пройти перевірку Держпраці» та «Інструкції з охорони праці: на що звернути увагу». По-друге, перевірити стан охорони праці на вашому підприємстві за порадами експерта. 

Тема інструктажів з охорони праці протягом кількох місяців була серед топових у ваших пошукових запитах. Відповіддю на них стала базова стаття «Інструктажі з охорони праці: кому та як проводити». Додайте її в закладки, щоб вона завжди була під рукою. 

Прошу звернути увагу ще на одну статтю — нова авторка й нова для Довідника тема лабораторно-інструментальних досліджень умов праці. Знаю, що в ній плутаються навіть досвідчені фахівці. Ми готові розвивати цю тему. Чекаємо на ваші запитання та пропозиції. 

У лютневому номері Довідника ще чимало цікавих і корисних матеріалів для вас. Отже, читайте журнал, здобувайте нові знання. Адже бути в курсі всіх фахових новацій — обов’язок кожного професіонала.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні у 2024 році нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці.
95805

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7030

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді