З 16 липня липня інтернет-ресурси повинні перейти на українськомовну версію

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На осіб, які порушуватимуть цю вимогу, накладатимуть штрафи

З 16 липня липня інтернет-ресурси повинні перейти на українськомовну версію

Що потрібно знати стосовно Закону про державну мову

16 липня 2022 року набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ (далі — Закон). Вони регламентують використання державної мови в мережі Інтернет і мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Про це розповів у facebook Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Мовний омбудсмен зазначив, що з 16 липня 2022 року:

  • будь-який товар, на якому встановлена комп’ютерна програма, — від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, — повинен бути «локалізований» для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;
  • усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, щоб користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності цього суб’єкта.

Інтернет-магазини, інтернет-каталоги з 16 липня 2022 р. зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною, тобто містити максимальний обсяг інформації, і завантажуватися за замовчуванням.

Відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штрафи на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників і працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу:

  • від 3400 до 8500 грн — якщо порушення вчинено вперше;
  • від 8500 до 11900 грн — за повторне порушення.

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді