Діє новий порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Держпраці роз’яснила, як станом на сьогодні відбувається видача дозвільних документів після внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Кому Держпраці не продовжить строк дії дозволу на роботи підвищенної небезпеки

Кабмін постановою від 03.03.2020 № 207 уніс зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок).

Що скоротили:

  • перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, зменшено до 6 видів – Додаток 2 до Порядку.
  • перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу скорочено до 4 видів – Додаток 3 до Порядку.

Які розширення передбачені Порядком:

  • перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларацій відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці збільшено до 27 позицій;
  • перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці розширено до 13 позицій.

Перевірка стану охорони праці на підприємстві:

УВАГА!

З 12.03.2020 року, враховуючи зміни до Порядку, Держпраці під час прийняття рішень щодо видачі чи продовжень строку дії дозволів керується виключно Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 № 207.

Видача та продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які не передбачені додатками 2 та 3 до Порядку, з урахуванням змін, не допускається.

Держпраці наголошує, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними до закінчення строку їх дії.

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Роботодавець повинен подбати про організацію безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві та розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію. Як правильно це зробити — далі у статті.
26361

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9599

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4552

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
86565

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
5373

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді