Вентиляція на насосних станціях

252

Запитання

Який об'єм повітря повинен проходити через систему вентиляції в приймальному відділенні каналізаційної насосної станції?

Відповідь

image11

Якими документами керуватися під час перевірки систем вентиляції

Відповідно до НПАОП 41.0-1.01-79. Правила техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць визначено обмін повітря, який має бути забезпечений у КНС (каналізаційних насосних станціях). 

Обмін повітря має відбуватися щонайменше:

  • у 12-кратному обсязі на годину — у приміщеннях решіток та приймального резервуару насосних станцій водовідведення;
  • у 5-кратному обсязі на годину — за наявності приймальної підвідної камери на колекторі.

Подача свіжого повітря має проводитися у верхню зону приміщення. 

Важливо, що вентиляційні короби для машинного відділення та резервуара слід облаштувати так, щоб вони не сполучалися один з одним. 

Крім того, слід передбачити резервні витяжні вентилятори у вентиляційних системах. Такі вентилятори мають автоматично вмикатися, якщо робочі вентилятори вийдуть з ладу і зупинять роботу.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41054