Введення посад на підприємстві

491

Запитання

Якщо за штатним розписом на підприємстві — 400 працівників, чи слід вводити такі посади: начальник відділу кадрів та інспектор із кадрів; начальник матеріально-технічного забезпечення і завідувач складом (один підлеглий), завідувач пральні та машиніст із прання (один підлеглий)?

Відповідь

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV:

  • підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо);
  • функції, права та обов’язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджують у порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами;
  • підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис;
  • підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40686