В наказі про прийняття відсутня відмітка про проходження вступного інструктажу з ОП: які наслідки

2407

Запитання

Чи порушення, якщо накази про прийняття не має відмітки про проходження вступного інструктажу з охорони праці?

Відповідь

Так, інспектор праці визнає це порушенням.

Спеціаліст з охорони праці робить відмітку про вступний інструктаж на підписаному керівником наказі про прийняття працівника на роботу та в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

Увага: Не плутайте візу в наказі з відміткою про проходження інструктажу.

⚡️ План перевірок Держпраці на 2021 рік

Під час перевірки інспектор праці вивчає питання, визначені Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338 (далі — Акт).

Інспектор праці зобов’язаний перевірити, чи проінструктував роботодавець працівника з техніки безпеки (п. 3.14.5 Акта). Цей факт підтверджує відмітка в наказі про прийняття на роботу.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49068

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18528

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57892

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102519

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22291