З якої дати відлічувати 10 днів до перевірки Держпраці

689

Запитання

Відколи відлічувати 10 календарних днів до перевірки Держпраці — з дати відправлення повідомлення про перевірку чи з дати його отримання підприємством?

Відповідь

Законодавство зобов’язало державні органи нагляду (контролю) повідомляти підприємства про планові перевірні заходи за 10 днів до початку:

Органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання не пізніше ніж за десять днів до дня здійснення цього заходу (абз. 1 ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V; далі — Закон № 877-V).

Як Держпраці підприємства перевіряє

Отже, керівник або уповноважена ним особа мають не пізніше ніж за десять днів до початку перевірки отримати повідомлення.

Органи контролю:

  • надсилають повідомлення рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв’язку;
  • вручають особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі (абз. 6 ч. 4 ст. 5 Закону № 877‑V).
Надсилаючи рекомендований лист, орган контролю повинен врахувати час його доставки, тож в цьому разі, як правило, він зазначає термін, що перевищує десять днів.

Органи контролю зазвичай відправляють електронні повідомлення, якщо немає змоги вчасно відправити рекомендованого листа або вручити листа особисто. Електронне повідомлення відтак дублюють паперовим листом.

Найчастіше представники Держпраці вручають повідомлення особисто під розписку керівнику або уповноваженій особі.

Відлічуйте 10 днів із дня отримання повідомлення.

Головне у червні

Небезпека поруч: типові порушення норм охорони праці на виробничих об’єктах

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49061

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18527

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57883

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102519

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22291