Посадові інструкції російською мовою

1278

Запитання

Чи можна викласти посадові інструкції російською мовою?

Відповідь

Конституція встановлює: державною мовою в Україні є українська мова, а застосування мов в Україні визначає закон (ст. 10).

Підприємства здійснюють діловодство державною мовою. Документи оформлюють державною мовою, крім випадків, передбачених законодавством про мови в Україні (абз. 1 п. 14 гл. 1 розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5; далі — Правила № 1000/5).

Скачайте посадову інструкцію провідного інженера з ОП

Із 2012 року застосування мов регулював Закон «Про засади державної мовної політики» від 03.07.2012 № 5029-VI (далі — Закон № 5029). Конституційний Суд України (КСУ) визнав Закон № 5029 таким, що не відповідає Конституції України (рішення від 28.02.2018 № 2-р/2018). Закон № 5029 втратив чинність із дня ухвалення рішення Конституційним Судом — 28.02.2018.

Правила № 1000/5 встановлюють єдиний та обов’язковий для всіх порядок створення, опрацювання та зберігання документів (п. 1 розд. 1). Вони передбачають можливість оформлення документів іноземною мовою, але якщо ці документи призначені для іноземних адресатів.

Отже, посадові (робочі) інструкції працівників мають бути викладені українською мовою.

Посадові інструкції російською мовоюЗ мовою посадових інструкцій все однозначно. А що зі строком дії посадових (робочих) інструкцій: чи встановлено законодавством?

Термінове з наступного номера!

Посадові інструкції російською мовою
У № 5 "Довідника"Тільки корисні статті, написані професіоналами
Як проводити інструктажі з охорони праці — повторний та позаплановий; Атестація робочих місць за умовами праці: складаємо Карту умов праці; Висота не прощає зневаги, або Як експлуатувати запобіжні пояси; Падіння з висоти: що призвело до трагедії.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадова інструкція: загальні вимоги

Організаційно-правовим документом, який визначає завдання, права, обов’язки і відповідальність працівника відповідно до займаної посади, є посадова інструкція. Дізнайтеся про основні вимоги до розроблення посадових інструкцій та їх структуру зі статті.
34840

Посадова інструкція фахівця з питань цивільного захисту

Інструкція фахівця з питань цивільного захисту відповідає вимогам Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників у сфері цивільного захисту України та набуває чинності з моменту затвердження.
44207

Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство

Посадова інструкція відповідального за електрогосподарство: обов’язкові розділи та їх послідовність. На що треба звернути увагу при складанні посадової інструкції. Зразок посадової інструкції відповідального за електрогосподарство.
47702

Інструкція з охорони праці бухгалтера

Бухгалтер повинен знати правила та норми охорони праці. Допоможе у цьому інструкція з охорони праці для бухгалтера. Скачайте інструкцію та ознайомте з нею відповідного працівника.
28474