Встановлення факту нелегального працевлаштування в судовому порядку

321

Запитання

Як працівник може довести факт нелегального працевлаштування?

Відповідь

Довести факт трудових відносин можна в судовому порядку. Трудові спори працівників про оформлення трудових відносин розглядаються у судовому порядку у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи.

Для захисту своїх прав працівнику необхідно надати до суду позовну заяву, в якій зазначити:
  • період роботи, посаду (професію), за якою його було залучено до роботи;
  • безпосередню роботу, яку він виконував;
  • кому в процесі виконання роботи був підпорядкований, який режим роботи та тривалість робочого часу була визначена роботодавцем;
  • зазначити факт не внесення запису до трудової книжки про прийом на роботу;
  • вимагати від суду визнати відносини між працівником та роботодавцем трудовими;
  • зобов'язати роботодавця внести запис про роботу до трудової книжки, виплатити заробітну плату.
При винесенні рішення про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, орган, який розглядає трудовий спір відповідно до ст. 235 КЗпП, одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства ПДФО та ЄСВ за встановлений період роботи.

Встановлення факту нелегального працевлаштування в судовому порядку Чи потрібно робити Запис про атестацію робочого місця в трудовій книжці? Дізнайтеся зі статті.

Зверніть увагу!

Звернутись до суду з позовом можливо за місцем проживання особи або за місцем знаходження підприємства. При зверненні до суду у справах про стягнення зарплати судовий збір не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним, відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Джерело інформації: Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3608

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
944