Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну

950

Запитання

Під час прийняття на роботу жінці було встановлено випробувальний термін. Через певний час вона повідомила про вагітність. Чи можна її звільнити як таку, що не пройшла випробування?

Відповідь

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням, наступних категорій працівників:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дітей віком до 3-ох років (до 6-ти років — ч. 6 ст. 179 КЗпП);
  • одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну Читайте також:

Заборонено!

Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування.

У випадку звільнення вагітної жінки роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо переведення вагітної жінки за її згоди на іншу роботу або щодо її працевлаштування в іншого роботодавця.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2977

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2190

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13939

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
70478