Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну

1004

Запитання

Під час прийняття на роботу жінці було встановлено випробувальний термін. Через певний час вона повідомила про вагітність. Чи можна її звільнити як таку, що не пройшла випробування?

Відповідь

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням, наступних категорій працівників:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дітей віком до 3-ох років (до 6-ти років — ч. 6 ст. 179 КЗпП);
  • одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну Читайте також:

Заборонено!

Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування.

У випадку звільнення вагітної жінки роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо переведення вагітної жінки за її згоди на іншу роботу або щодо її працевлаштування в іншого роботодавця.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343