Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну

1249

Запитання

Під час прийняття на роботу жінці було встановлено випробувальний термін. Через певний час вона повідомила про вагітність. Чи можна її звільнити як таку, що не пройшла випробування?

Відповідь

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням, наступних категорій працівників:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дітей віком до 3-ох років (до 6-ти років — ч. 6 ст. 179 КЗпП);
  • одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну Читайте також:

Заборонено!

Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування.

У випадку звільнення вагітної жінки роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо переведення вагітної жінки за її згоди на іншу роботу або щодо її працевлаштування в іншого роботодавця.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464