Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну

1291

Запитання

Під час прийняття на роботу жінці було встановлено випробувальний термін. Через певний час вона повідомила про вагітність. Чи можна її звільнити як таку, що не пройшла випробування?

Відповідь

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням, наступних категорій працівників:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дітей віком до 3-ох років (до 6-ти років — ч. 6 ст. 179 КЗпП);
  • одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Охорона праці жінок: чи можна звільнити вагітну Читайте також:

Заборонено!

Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування.

У випадку звільнення вагітної жінки роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо переведення вагітної жінки за її згоди на іншу роботу або щодо її працевлаштування в іншого роботодавця.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112836

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108909

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2952

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38162