Медогляди працівників під час воєнного стану: як діяти?

Роботодавцям нагадали про організацію медоглядів у 2023 році

image35

Медогляди працівників — 2023

Державна служба України з питань праці нагадала, що роботодавцям слід скласти і погодити Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік. Погодити акт потрібно до 1 грудня 2023 року. Згодом, впродовж місяця, потрібно буде також надати поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам.

Держпраці зауважила, що проводити медичні огляди працівників необхідно навіть в умовах дії воєнного стану (згідно з Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII та з Кодексом законів про працю України).

Зокрема, до обов'язків роботодавця належить організація проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. Для тих, кому ще не виповнився 21 рік, мають бути організовані щорічні обов’язкові медичні огляди. Забезпечувати фінансування медоглядів роботодавець має за власні кошти.

Джерело: Управління Держпраці у Сумській області

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
143375

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
39933

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
46115

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
5013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді