Відбувся Всеукраїнський форум «Охорона праці у навчальному закладі»

Як уникнути в адміністративно-господарській діяльності порушень з питань охорони праці? Ці та інші питання обговорювали на дводенному форумі керівних працівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів у Львові

Всеукраїнський форум «Охорона праці у навчальному закладі» пройшов 29-30 жовтня у Львові в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Ініціювало і провело безоплатний форум Цифрове видавництво Експертус за підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Метою цього інформаційно-просвітницького проекту було донести до освітян повну та всебічну інформацію про уникнення в адміністративно-господарській діяльності порушень з питань охорони праці.

Форум проходив два дні: 29 жовтня у ньому взяли участь працівники загальноосвітніх навчальних закладів, а 30 жовтня — дошкільних. Усього форум відвідало біля 600 освітян із Львівщини та інших регіонів України.

Із вітальним словом до учасників форуму звернулися Світлана Книшик, начальник управління загальної, середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Сергій Лячин, фахівець ІІ категорії ресурсного центру матеріальних фондів цього департаменту, та Лариса Ільченко, керівник напряму «Експертус Освіта» Цифрового видавництва Експертус.

Форум пройшов у цікавій інтерактивній формі, кожен його учасник мав змогу отримати відповідь на своє запитання. Лектори — Наталія Дуброва, завідувач сектору безпеки життєдіяльності Інституту модернізації змісту освіти МОН України, та Ніна Омельяненко, шеф-редактор журналів «Практика управління закладом освіти», «Практика управління дошкільним закладом», голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» — надали покроковий алгоритм організації роботи з охорони праці у навчальному закладі та на прикладі конкретних ситуацій розповіли, як діяти у разі нещасних випадків з учасниками освітнього процесу. Усі пояснення лекторів супроводжувалися посиланнями на нормативні документи, прикладами оформлення локальних документів, які демонструвала з допомогою консультаційних систем «Експертус Школа» та «Експертус Дошкільний заклад» головний редактор управлінських видань Експертус Освіта Вікторія Третяк. Форум пройшов цікаво і динамічно.

Учасники форуму наголосили, що нині освітянам не вистачає заходів, які проводилися б на високому професійному рівні. Форумчани висловили велику вдячність організатору заходу — Цифровому видавництву Експертус, яке не лише видає якісні фахові видання для різних категорій працівників освіти, а й постійно сприяє підвищенню кваліфікації працівників сфери освіти, задоволенню їхніх інформаційних потреб, надаючи актуальну інформацію під час безоплатних семінарів, вебінарів тощо.

Наприкінці форуму від імені всіх його учасників організаторам подякували Любов Зеленко, головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної освіти департаменту освіти і науки Львівської ОДА, та Галина Сидорова, завідувач львівського ДНЗ № 176 «Пізнайко».

Із відгуків учасників форуму:

  • Давно не чула таких конкретних, цікавих і повчальних виступів. Було дуже приємно перебувати на цьому форумі і познайомитися з прекрасними фахівцями.
  • Дякую за дуже змістовні, точні, конкретні, лаконічні відповіді!
  • Молодці! Не ллється водичка J. Лекції цікаві і потрібні.
  • Мої враження від форуму перевершили мої сподівання!
  • Сьогоднішній форум для мене був надзвичайно корисний, інформаційний. У моїй голові багато інформації «розклалось по поличках».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
23271

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
96983

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
4871

Дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється дозвіл інженера з ОП на поновлення робіт — далі у статті.
19365

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
52115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді