Зразок наказу про простій через спеку

UA RU
Автор
юрист-практик, експерт з питань охорони праці
У разі підвищення температури повітря у виробничих приміщеннях до показників, що перевищують норми, на підприємстві видають наказ про простій через спеку. У статті наводимо зразок оформлення такого наказу.

Підвищена температура повітря робочої зони та поверхні обладнання належить до фізичних небезпечних і шкідливих виробничих чинників. Працівник, який виконує роботи у спекотних умовах, швидко втомлюється і починає працювати повільніше. Однак падає не лише ефективність роботи — дія підвищеної температури повітря може стати причиною нещасних випадків.

Роботодавець має скоротити час перебування працівника під дією шкідливих виробничих факторів. Скоригувати графік роботи у спеку можна двома способами: ввести додаткові перерви або оголосити простій.

Як запобігти професійним захворюванням, спричиненим дією підвищеної температури

При підвищенні температури повітря у виробничих приміщеннях до показників, що перевищують норми, передбачені ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень», затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 № 42, складають відповідний акт. 

На підставі такого акту на підприємстві оголошується простій  до дня, коли температура у виробничих приміщеннях знизиться до передбачених законодавством показників. Водночас керівник підприємства видає наказ про простій через спеку. 

Як урятуватися від спеки

Як урятуватися від спеки

https://op.expertus.com.ua/recommendations/2774?top=1

Вебінар ОП

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді