Верстати для обробки металу: працюємо безпечно

847

Запитання

Які нормативні документи регулюють роботу на металообробних верстатах та вимоги щодо їхнього оснащення?

Відповідь

image55

Програма спеціального навчання з питань охорони праці для токаря

Під час роботи з металообробними верстатами слід керуватися як загальними правилами (НПАОП  0.00-1.71-13 Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями), так і додатковими. Додаткові вимоги можуть бути зумовлені особливостями конструкції та призначення кожного окремого механізма, тож вони зазвичай вказуються у нормативно нормативно-технічній документації на верстат.

Загалом же Держпраці радить орієнтуватися на такі основні вимоги безпеки:

  • деталі при обробці потрібно встановлювати у відповідні пристосування (лещата, кондуктори тощо), які закріплюються на столі верстата;
  • верстат має бути обладнаний пристроями, які повертають шпиндель у початкове положення після подачі (в іншому разі встановлювати чи знімати деталі можна лише після вимкнення і повної зупинки верстата);
  • вставляти чи виймати свердло можна лише після повної зупинки обертання шпинделя;
  • стружку з просвердлених отворів потрібно видаляти лише після зупинки верстата й відведення інструмента;
  • рухомі частини верстатів, агрегатів та інших пристроїв, а також інструмент і оброблюваний виріб, потрібно огороджувати надійними кожухами (так, щоб виключити можливість доступу робочого до небезпечної зони).

Заборонено:

  • використовувати інструмент із забитими або спрацьованими конусами й хвостовиками;
  • під час роботи перевіряти рукою гостроту різальних кромок, глибину отвору й вихід свердла з отвору в деталі;
  • охолоджувати свердла мокрою ганчіркою.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21344

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14375

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
656

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4848