Оприлюднено результати розслідування пожежі в Глевасі

Після п’яти місяців розслідування нарешті стало відомо причини групових нещасних випадків на території нафтобази в смт. Глеваха Васильківського району Київської області. Про це повідомив Голова Держпраці Роман Чернега під час брифінгу 26 листопада

Після п’яти місяців розслідування нарешті стало відомо причини групових нещасних випадків зі смертельними наслідками на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» 8, 9 та 11 червня 2015 року в смт. Глеваха Васильківського району Київської області. Про це повідомив Голова Держпраці Роман Чернега під час брифінгу 26 листопада.

Голова наголосив, що з моменту завершення розслідування, тобто, від 25 листопада 2015 року, сім’ї загиблих та постраждалих під час пожежі у Глевасі можуть звертатися за фінансовою допомогою від держави.

За результатами розслідування основними причини настання нещасних випадків стали:

  • невідповідність вимогам безпеки технологічного процесу змішування нафтопродуктів:

               - використання гнучких гумовотканинних трубопроводів (рукавів) в технологічних процесах змішування палива за допомогою пересувних насосів на території нафтобази;

               - відсутність системи аварійного звільнення резервуару за допомогою швидкодіючої вимикаючої арматури з дистанційним управлінням;

               - відсутність технологічного регламенту на процес змішування палива в резервуарі;

               - участь у виробничому (технологічному) процесі осіб, які не мають професійної підготовки, в тому числі з охорони праці, відповідно до характеру робіт, що виконувалися;

  • недостатня надійність пересувного насосного електроагрегату, що використовувався для змішування (перекачування) нафтопродуктів;
  • відсутність належної проектної документації на будівництво та введення в експлуатацію виробничо-складської бази нафтопродуктів та ряду документів: відсутність акту готовності об’єкта до експлуатації, сертифіката відповідності закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Крім того, комісією встановлено, що додаткове розміщення восьми резервуарів ємністю по 900 куб. м призвело до недотримання протипожежних відстаней між групами резервуарів.

За результатами розслідування встановлено осіб, дії або бездіяльність яких призвели до трагічних наслідків. Ними виявилися керівники та посадові особи підприємств ТОВ «Парком Транс», ТОВ «Укртрансоіл 2009» і ТОВ «Побутрембудматеріали».

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531