Хто повинен відповідати за охорону праці на малих підприємствах

428

Запитання

На підприємстві працює менше ніж 50 осіб. Якщо не створювати службу охорони праці, хто відповідатиме за цей напрям роботи?

Відповідь

Кожен суб’єкт господарювання має систему управління, яку визначає його структура. Її невід’ємною частиною є система управління охороною праці.

У Положенні про систему управління охороною праці роботодавець визначає місце та порядок функціонування служби охорони праці залежно від штатної чисельності працівників.

Функції та умови створення служби охорони праці визначає стаття 15 Закону про охорону праці. На підприємстві з чисельністю працівників 50 і більше роботодавець створює службу охорони праці. Там, де чисельність працівників менше ніж 50 осіб, функції служби охорони праці можуть виконувати за сумісництвом або на договірних засадах працівники, які мають відповідну підготовку.

Як створити службу охорони праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2977

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2190

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13939

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
70478