Зі скількох працівників має складатися служба охорони праці

387

Запитання

Чи може до служби охорони праці входити тільки один інженер? Чи можна її підпорядкувати першому заступнику генерального директора?

Відповідь

Відповідно до пункту 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Тому чисельний склад служби охорони праці визначає керівник підприємства.

Як створити службу охорони праці на підприємстві та які її повноваження, визначає стаття 15 Закону про охорону праці. Вона містить однозначну вимогу — служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Як організувати роботу СОП на малих та середніх підприємствах

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1478

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59211

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40936