Комплекс вправ для очей при роботі на ПК

423

Запитання

Чи є якийсь рекомендований комплекс вправ для очей для працівників, що виконують роботи на персональному комп’ютері?

Відповідь

Для розвантаження очей та їх відпочинку від інтенсивної роботи на персональному компютері (ПК) можна використовувати рекомендований комплекс вправ, що міститься у додатку 7 Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7.

Комплекс вправ для очей

Зверніть увагу!

Вправи виконують, відвернувшись від екрана.

Варіант 1

  • Вихідне положення (В. п.) — сидячи, руки на колінах. Закрити очі, сильно напруживши очні м’язи, на рахунок «раз – шість», потім відкрити очі, подивитись вгору на рахунок «сім – вісім», подивитись вниз на рахунок «дев’ять – десять». Повторити 5 разів.
  • В. п. те саме. Робити колові рухи очима, фіксуючи погляд в таких положеннях: додолу-вліво-вгору-вправо-додолу. Повторити 5 разів. Потім те саме 5 разів у зворотному напрямі.
  • В. п. те саме. Закрити очі на рахунок «раз – два», відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок «три – чотири». Повторити 5 разів.

Варіант 2

  • В. п. — сидячи. Швидко моргати очима протягом 15 с.
  • В. п. — сидячи завдальшки 30–35 см од вікна обличчям до нього. Дивитися на позначку на шибці протягом 5 с, потім перевести погляд на більш віддалений об’єкт за вікном і дивитися ще протягом 5 с. Повторити 10 разів.
  • В. п. — сидячи. Швидко перевести погляд по діагоналі: праворуч вгору — ліворуч униз. Потім дивитися прямо у далеч протягом 6 с. Швидко перевести погляд по діагоналі: ліворуч вгору — праворуч униз. Потім дивитися прямо у далеч протягом 6 с. Повторити 4–5 разів.

Варіант 3

  • В. п. — сидячи. Швидко моргати очима, напруживши очні м’язи, протягом 15 с.
  • В. п. — сидячи, очі закриті. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок «раз – чотири», повернутися у В. п. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять – вісім», повернутися у В. п. Повторити 5 разів.
  • В. п. те саме. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок «раз – три», потім — праворуч на рахунок «чотири – шість». Повернутися у В. п. Повторити 5–6 разів. Так само подивитися в гору на рахунок «один – три», потім — додолу на рахунок «чотири – шість». Повернутися у В. п. Повторити 5–6 разів.
  • Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившися, протягом 12 с.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1642

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59880