Відкриті статті системи «Expertus: Охорона праці»

Система «Експертус Охорона праці» створена спеціально для спеціалістів служби охорони праці. Вона надає однозначне і гарантовано правильне рішення на будь-яке запитання щодо охорони праці. Ознайомтеся з відкритими статтями системи, які допоможуть Вам у роботі.

Відкриті статті системи «Експертус Охорона праці»

Найбільша кількість пожеж в Україні припадає на осінньо-зимовий період. Тому сплануйте й впровадьте підготовчі, спеціальні протипожежні заходи та контролюйте, як працівники дотримують протипожежного режиму.

New! Протипожежний режим на підприємстві в осінньо-зимовий період

Отримайте поради експерта щодо експлуатації самопідіймальної приводної будівельної колиски. Ви зможете проконтролювати, чи правильно на вашому підприємстві експлуатують таке обладнання і перевіряють його технічний стан. Також визначите вимоги до виробничого персоналу та засоби захисту, якими потрібно забезпечити працівників.

New! Як безпечно експлуатувати будівельні колиски

Дізнайтеся, яких заходів протипожежного режиму потрібно вжити на підприємстві, аби не наражати на небезпеку життя та здоров'я працівників, вберегти матеріальні цінності.

Як встановити протипожежний режим на підприємстві

Люмінесцентні лампи застосовують у приміщеннях, де висока освітленість потрібна тривалий час, наприклад в офісних, торговельних, навчальних, культурних та інших приміщеннях із масовим перебуванням людей. 

Яких вимог безпеки дотримуватися під час експлуатації люмінесцентних ламп — розповідає експерт.

Як безпечно експлуатувати люмінесцентні лампи

Якими нормативно-правовими актами врегульована праця сезонних працівників? Чи мають сезонні працівники проходити навчання та перевірку знань з охорони праці, чи передбачені для них пільги? Про все це — у новій відкритій статті із системи «Expertus: Охорона праці».

Як організувати роботу сезонних працівників сільського господарства

Оцінити якість роботи служби охорони праці (СОП) досить складно. З одного боку, на підприємстві може й не бути нещасних випадків, за якими роботодавець оцінює роботу служби. З другого боку, СОП може докладати значних зусиль для профілактики нещасних випадків, які, на жаль, трапляються. Ефективність профілактичної роботи на підприємстві залежить не тільки від дій служби, а й від підтримки роботодавця.

Як організувати роботу СОП

Якщо з працівником стався нещасний випадок, роботодавцю насамперед необхідно з’ясувати, чи підпадає ця подія під дію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Вам у пригоді стане шпаргалка «Як організувати розслідування нещасного випадку».

Дистанційна й надомна робота: нові виклики для служби охорони праці

Працівникам присвоюють групу залежно від їхнього стажу роботи в електроустановках. Мінімальний стаж роботи в електроустановках, достатній, щоб працівнику присвоїли чергову групу з електробезпеки, наведений у додатку 1 до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

Як обрати й безпечно експлуатувати вогнегасники